Встановлення турнікетів

Турнікет – це електромеханічний пристрій, що дозволяє фізично препинити прохід і обмежити доступ в певну територію. Основне завдання турнікета – управління потоком людей на входах і виходах великих підприємств, офісних центрів, аеропортів, вокзалів, метро та ін. Електромеханічний турнікет може управлятися як співробітником охорони ручним пультом управління, так і працювати в складі системи контролю доступу.

 

Встановлення турнікета

Потрібно зрозуміти що просто купивши відповідний турнікет ви навряд чи зможете самостійно його встановити і забезпечити його надійну роботу без кваліфікованих фахівців. Рішення в області безпеки є найважливішими і для кожного замовника індивідуальні. Систему контролю доступу повинні проектувати фахівці в цій галузі, з огляду на що стоять завдання, конструктивні особливості об’єкта, технічні можливості сучасного обладнання, оптимальну вартість рішення і кінцеву мету.

Різновиди турнікетів

Турнікет-трипод

Це найбільш проста, поширена і недорога конструкція турнікета, яка широко використовується практично на всіх об’єктах. Як перепони виступають три планки, які встановлені на барабані, що обертається на корпусі під кутом 90 градусів. Щодо вертикалі, вісь обертання барана нахилена під 45 градусів. Для барабана передбачено три фіксованих точки, в кожній з яких одна з планок завжди розташовується в горизонтальній площині, тим самим перегороджуючи дорогу, а дві інші похило спрямовані вниз. При обертанні барабана на третину обороту у відвідувача з’являється можливість пройти турнікет в момент, коли перегород

жують планка йде вниз. Наступна планка тут же займає її місце, закриваючи прохід наступному відвідувачеві. Ц

і турнікети стали популярними за рахунок невеликих габаритів, так як можуть встановлюватися навіть у вузьких проходах, невисокій вартості і можливості встановити функції «антипаніка». Мінусом є те, що при бажанні завжди можна минути турнікет, переступивши його.

 

Тумбовий турнікет-трипод

Це різновид звичайного турнікета-трипода, різниця становить лише в тому, що встановлюють ці конструкції в місцях з великим потоком людей в ряд. При цьому забезпечується вільна зона проходу при характеристиках турнікета-трипода.

 

 

 

 

 

Роторний турнікет

Конструкція роторного турнікета передбачає установку двох перегороджуючих стулок на вертикальній осі конструкції. Цей турнікет може обертатися за рахунок електроприводу, що дозволяє зручно минути стулки. Роторні турнікети дуже ефективні в плані контролю потоку, однак вимагають досить вільного місця для їх монтажу.

 

 

 

 

 

Турнікет хвіртка

Основне призначення хвірток – організація потоку людей в одну сторону, закриваючи прохід в іншу. Такі турнікети ефективно працюють в режимі евакуації людей. Відкриття стулки може здійснюватися за допомогою електромеханічного електроприводу при автоматичному сигналі від фотоелемента або іншого елемента контролю доступу. Хвіртки забезпечують вільний доступ і людям з обмеженими можливостями, зокрема – на інвалідних візках.

 

 

Повноростовий роторний турнікет

Такі конструкції встановлюють на об’єктах, де діють більш високі вимоги до безпеки і контролю відвідування. За рахунок масивної конструкції, повноростовий роторний турнікет надійно перекриває прохід, не дозволяючи його обійти. Стулки турнікета, як правило, повертаються за допомогою електроприводу. Ці конструкції успішно працюють і в закритих приміщеннях, і на вулиці.