Домофон в підїзд

З тих пір, як стали широко розповсюджуватися під’їзні домофони, схема їх роботи мало змінилася. Під’їздний домофон за принципом роботи порівнюється з телефонною мережею, з тою лише різницею, що виклик завжди поступає з одного й того ж місця.

Повна комплектація домофона:

  • панель виклику з розташованими на ньому переговорним пристроєм, клавіатурою та читачем ключів;
  • прихована відеокамера для відеодомофона;
  • абонентського апарату – це може бути просто телефонна трубка або монітор з трубкою;
  • дверний блок з електрозамком та доводчиком;
  • блок управління – він здійснює комутацію викликів і дає команду на відкриття вхідної двери.

Для того, щоб потрапити в під’їзд, потрібно пройти аутентифікацію, за допомогою магнітного ключа або безконтактної карти, або ж на клавіатурі набрати номер викликаної квартири. Деякі під’їзні домофони,  з використанням ключів, мають опцію введення персонального коду, яка для кожного з квартир може бути індивідуальним. Таким чином, принцип дії стає аналогічним механічним кодовим замком, але при цьому відсутні такі недоліки, як стирання клавіш і єдиний для всіх код.

 

 

 

 

 

Типи під’їзних домофонів

На сьогоднішній день велика кількість виробників, у тому числі за всесвітньо відомими брендами, випускає домофонні системи, різні за ціною, дизайном та додатковою функціональністю. При всіх асортименті, всі домофони розділяються за принципом передачі сигналу на координатні та цифрові. Перші, у всьому не мають стосунку до старих телефонних станцій, однак координатний під’їздний домофон використовує той же принцип побудови мережі – до кожного з абонентів йде своя пара проводів. Адресат сигналу в комутаторі здійснюється за допомогою електронних плат.

Цифрові під’їзди домофони працюють за іншою принципом – тут використовується один кабель для всіх абонентських пристроїв, підключений до нього паралельно. Щоб виклик сигналу від дзвінка з’явився саме на певного абонента, необхідно виконати кодування кожної з труб, внесення змін в настройки електронної плати.